strona główna menu english version
Biografia Dyskografia Multimedia Galeria Press room K2 Koncerty Muzycy Recenzje Partnerzy Store Linki Kontakt

© ad rem 2008

KASIA ASZYK - wokalistka, autorka tekstów, amerykanistka. Urodziła się w 1982 r. w Gdańsku. Absolwentka LO w Starogardzie Gdańskim, filologii angielskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu, które ukończyła z wyróżnieniem. Stypendystka Universidade de Aveiro w Portugalii. Kontynuuje edukację muzyczną, zgłębiając tajniki emisji głosu. Gatunki muzyczne, w których czuje się najlepiej to smooth-jazz, funky, pop, a także gospel.

Przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku 7 lat, kiedy to za namową starszej siostry, dołączyła do chóru dziecięco-młodzieżowego „Cantata”. W wieku 13 lat zaczęła uczestniczyć w festiwalach regionalnych i ogólnopolskich jako solistka. Kasia była finalistką FAMY, gdzie zaśpiewała i zatańczyła w musicalu „Świat za trzy grosze”; śpiewała m.in. w Filharmonii Poznańskiej, w Teatrze Żydowskim w Warszawie podczas Festiwalu Sztuki Estradowej (gdzie zasięgała porad emisyjnych u Elżbiety Zapendowskiej), kilkukrotnie podczas Poznańskich Zaduszek Jazzowych, a także na festiwalu muzyki chrześcijańskiej „Song of Songs” w Toruniu; nagrała wokalizę do drugiej części filmu Grzegorza Grześkowiaka pt. „Sen o Poznaniu”; występowała jako support m.in. przed Katarzyną Skrzynecką, Perfectem, Reni Jusis, Tomkiem Makowieckim jak również z zespołem The Sakala Brothers z Zambii. Ma na swoim koncie liczne występy radiowe (m.in. „Trójka”, „Polonia”) i telewizyjne (m.in. TVP- "Szansa na Sukces", "Bitwa na Głosy", TVN- "Droga do Gwiazd"), klubowe (m.in. Blue Note Jazz Club - Poznań), open air'owe (Lednica 2008).

Współpracowała z takimi osobistościami świata muzyki jak na przykład: Piotr Kałużny (pianista jazzowy, kompozytor, dyrygent, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu i Wrocławiu), Piotr Salaber (kompozytor, dyrygent, pianista), Zbigniew Małkowicz (kompozytor, dyrygent i aranżer, twórca i manager zespołu Lumen), Leopold Twardowski (wokalista, gitarzysta, kompozytor, lider Poznańskiego Wielbienia), Grzegorz Kopala (kompozytor, wokalista, gitarzysta, klawiszowiec, skrzypek, akordeonista, autor tekstów, producent), Carlos Núńez (zdobywca nagrody Grammy i Oscara za muzykę do filmu „W stronę morza”), a także z młodym, utalentowanym pianistą jazzowym i kompozytorem, Marcinem Łosikiem.

Kasia była również wokalistką kilku zespołów, m.in. Feniks, The JRM Band, New Day, 3dzieści3 czy Lumen.